ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİMİZ BAKANIMIZ İSMET YILMAZ, AKSU İLÇESİNDE BULUNAN TÜRKİYE´NİN İLK TEMATİK MESLEK LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Türkiye´nin ilk tematik meslek lisesi olarak açılan “Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
MİLLİ EĞİTİMİZ BAKANIMIZ İSMET YILMAZ, AKSU İLÇESİNDE BULUNAN TÜRKİYE´NİN İLK TEMATİK MESLEK LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, "Eğitimden Üretime Sektörle İş birliği" temasıyla düzenlenen 2. Eğitim Kongresi kapsamında geldiği İlmizde bazı ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Türkiye´nin ilk tematik meslek lisesi "Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Bakanımız İsmet Yılmaz, okul yönetiminden bilgi aldı.

 

Sınıfları gezen ve burada öğrencilerle sohbet eden Bakanımız İsmet Yılmaz, okulu seçme nedenini sorduğu ve "Uçaklara ilgi duyduğu ve bu araçları sevdiği" yanıtını aldığı kız öğrenciyi tebrik etti.

 

Okul müdürü Haldun Çevik, okulun, Türkiye´nin ilk tematik lisesi niteliğiyle bu yıl eğitime başladığını ve 5 şubede 170 öğrencisinin bulunduğunu anlattı. Alanında en iyi mesleki ve teknik Anadolu lisesi olmak istediklerini ve başarılı uçak teknisyenleri yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Haldun Çevik, TEOG puanıyla öğrenci aldıklarını kaydetti.

 

Okulun öğretmenleri ile de bir araya gelen ve bir süre sohbet eden Bakanımız İsmet Yılmaz, Türkiye´nin eğitim konusunda çok yol kat ettiğini ve daha iyiye gitmek istediğini dile getirdi. Bakanımız İsmet Yılmaz, okul çıkışında kendisini uğurlayan öğrencilerden Nuri Demirağ ve Vecihi Hürkuş´un hayat hikayelerini bilip öğrenmelerini istedi.

 

Bakanımız İsmet Yılmaz’a ziyaretinde, Antalya Valimiz Münir Karaloğlu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Osman Nuri Gülay ile Milletvekilimiz Mustafa Köse, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan eşlik etti.

 

 


25-10-201625-10-201625-10-201625-10-2016

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No 59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.