T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  MURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI
MURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI Yayın tarihi: 21.12.2012 - 16:11 - Görüntülenme Sayısı: 2486

Valiliğimizce başlatılan ‘Zeytinköy Sosyal Kültürel Ekonomik Geliştirme Projesi’ kapsamında yapımı tamamlanan Muratpaşa Anaokulu için düzenlenen açılış töreni Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın katılımıyla gerçekleşti.

Muratpaşa Anaokulu’nda yapılan törene, Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Nuri Gülay ile kurum temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, açılış töreninde yaptığı konuşmasında, anaokulunun bölge için önemini vurguladı. Vali Altıparmak; “Bütün kurumlar dikkatini buraya toplayarak, bu bölgedeki sosyal yaraların tedavisi ve buradaki çocukların da Antalya´nın herhangi bir mahallesindeki gibi imkana kavuşması için bir güç birliği yapıldı. Devlet bir bütündür. Bütün güçler bir araya geldiği zaman ortaya böyle bir şey çıkıyor. Anaokuluyla, lisesiyle, etraftaki modern binalarıyla bu projenin ciddi katkısı sayesinde oluyor. Bu proje sayesinde imar sorunu çözüldü. Bugün Zeytinköy bana göre Antalya´nın en güzel mahallelerinden biri olma aşamasında. Okullar hızla yükseliyor. Bu okullarda çok güzel çocuklar yetişecek ve ülkemize hizmet edecektir.” diye konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Nuri Gülay ise, “Valimiz Sayın Dr. Ahmet Altıparmak öncülüğünde başlatılan “Zeytinköy Sosyal Kültürel Ekonomik Geliştirme Projesi”nin somut sonuçlarından birini bugün burada görmekteyiz. İlimizde okul öncesi eğitimine verilen önem sayesinde, okul öncesi 5 yaşta 2011-2012’de Türkiye ortalaması yüzde 65 iken Antalya’da yüzde 78 olmuştur. Hedefimiz bu oranı daha da yükseltmektir. Okulun yapımında katkısı olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, okulun bölgeye hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından Vali Altıparmak ve protokol üyeleri hep birlikte açılış kurdelesini kesti. Vali Altıparmak, daha sonra sınıfları gezerek, minik öğrenciler ile sohbet etti ve öğrencilere boyama kitabı hediye etti. Açılış töreni, okul bahçesine günün anısına ağaç dikimi gerçekleştirilmesinin ardından sonra erdi.

 

Muratpaşa Anaokulu; Valiliğimizce başlatılan ‘Zeytinköy Sosyal-Kültürel-Ekonomik-Geliştirme Projesi’ kapsamında Müdürlüğümüzün 2011 Yılı Temel Eğitim Kurumları Yapım Programına alınarak 28/11/2011 tarihinde inşaatına başlanılmış ve 19/07/2012 tarihinde tamamlanarak eğitim öğretime açılmıştır. 5 derslikli okul, toplam 530.000.-TL’ye mal olmuştur. Ayrıca Muratpaşa Anaokulu´nun yapımında Vilayetler Hizmet Birliği Başkanlığı tarafından 150.000,00.-TL ödenek katkıda bulunulmuştur.  Muratpaşa Anaokulu, 7 öğretmen ve 132 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.

MURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDIMURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDIMURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDIMURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDIMURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDIMURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDIMURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDIMURATPAŞA ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI