ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

11. GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE YAPILDI

11. GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE YAPILDI

Bu yıl 11.'si düzenlenecek olan "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği"nin bilgilendirme toplantısı Müdürlüğümüz Başöğretmen Atatürk Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Antalya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Salih KAYGUSUZ, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Yavuz GÜRHAN ile birlikte her iki kurumun ilçe ve şube müdürleri de katıldı.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın fiziksel aktivite ile sağlıklı büyümelerine katkıda bulunmak, iş birliği ve empati yaparak arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olmak, sorumluluk alabilen ve problem çözme yetenekleri gelişmiş özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" 05 Nisan-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Toplantıda yaptığı konuşmada, bedensel ve ruhsal anlamda sağlıklı bir nesil yetiştirmenin önemini vurgulayan Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Salih KAYGUSUZ sözlerine şu şekilde devam etti:   "Çocuklarımızın oyunsuzlaşan bir dünyada teknoloji bağımlısı olarak büyümesini istemiyoruz. Geleneksel oyunlarımız çocuklarımızın fiziksel aktivitelerini teşvik etmenin yanı sıra onların sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimine de katkı sağlamaktadır. Çocuklarımızın hayal gücü ve yaratıcılıklarını besleyen oyunlarımız kültürel mirasımızın korunması ve aktarılması bakımından da önemlidir."

Toplantı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Yavuz Gürhan'ın konuşmalarının ardından Gençlik ve Spor Müdürlüğü Okul Sporlarından Sorumlu Şube Müdürü Sayın Çağlar Sevinç'in sunumları ile devam etti.

15-02-202415-02-202415-02-2024

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.