ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ HAZIRLIKLARIMIZ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ HAZIRLIKLARIMIZ

24 Kasım, 1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul etmesi nedeniyle 1981 yılından itibaren ülkemizde her sene Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, öğretmenlerimiz arasındaki saygı ve sevgi bağlarını kuvvetlendirmek, mesleki dayanışmayı ve öğretmenliğin saygınlığını artırmak amacıyla bir haftaya yayılacak şekilde çeşitli etkinlikler hazırladık.

Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kapsayan hafta boyunca salgın kapsamındaki tedbirlere uygun şekilde öğretmenlerin kültür, sanat, spor ve değer temalı etkinliklerde buluşacağı özel bir program hazırlandı. Öğretmenler Günü kutlamaları 22 Kasım 2020 Pazar günü başlıyor. Bu çerçevede önce Antalya Stadında Antalya Spor -Alanya Spor Karşılaşması öncesi Futbolcularımızın öğretmenlerimizin gününü kutlayan pankartları açması ile başlayan programda çeşitli ilçelerimizde şehit öğremenlerizin adına okunacak mevlid-i şerif, çevrim içi Tecrübe Buluşmaları adı altında mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizle meslekte kıdemli öğretmenlerimizin buluşması, hatıra ormanında fidan dikimi bazı ilçelerimizde öğretmenlerimizin adına evlerine kitap gönderimi, vefat eden öğretmenlerimizin kabirlerinin ziyareti, satranç turnavalarında dereceye giren öğretmenlerimize ödüllerinin verilmesi yapılacak.

24 Kasım Salı günü Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürmüz tarafından sunullacak çelenkin ardından, düzenlenecek törende Öğretmenler Günü Anısına düzenlenen Resim Kompoziyon ve Şiir dalında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirilerek Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizin yemin töreni ve emekli öğretmenlerimize de hizmet şeref belgelerinin takdimi yapılacaktır. Ayrıca Güzel Sanat Liselerimizce öğretmenlerimizin onuruna çevrim içi konserler düzenlenecektir.

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.