ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3. BİLİM FESTİVALİ BAŞLADI

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde bilim festivali çalışmalarının birlikte düzenlenmesine dair imzalanan protokol gereği, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenecek bilimsel içeriği olan, bilim eğitimine destekleyen, katılımcılarda bilim isteği uyandıran, bilimsel merakı tetikleyen ve yeni bilgiler edinmeleri için yol gösterici nitelikte olan ve öğrencilerin katılımını hedeflemek amacıyla; Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezinde düzenlenen Antalya Bilim Festivalinde , Müdürlüğümüze bağlı Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile üniversitelerin, kurum ve kuruluşların bilimsel projeleri sergilendi.
3. BİLİM FESTİVALİ BAŞLADI

Festival açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Uluslar Arası Antalya Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Memorial hastanesi doktorlarından Prof Dr. Mustafa Özdoğan, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan festivalin  açılışında yaptığı konuşmasında “İl   Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bilimle yoğrulan,  anlayan, anlatabilen bir nesil yetiştirmek istemekte ve çalışmalarımızı bu doğrultu da yapmaktayız.  İlimizde eğitim gören 442 bin öğrencimizin çok şanslı olduğunu, okullarımızın bilim aşkını desteklediğini belirtti. Türkiye´nin dünyada söz sahibi olabilmesi için bilimin şart olduğunu bu gibi etkinliklerle de öğrencilerimiz yeteneklerini eğlenceli bir şekilde anlatma fırsatı bulmaktadır. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi

Festivalde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptığı konuşmada, bilimin korkulacak bir şey olmadığını, eğlenceyle de ele alınabileceğini göstermek için yaşam bilimleri, mühendislik sosyal bilimler ve temel bilim alanlarında eğlenceli bilim istasyonları ve proje sergileri gerçekleştirerek  bilim festivali düzenlediklerini belirti. "Festivalimizin sürekli olmasını her sene daha çok katılımlı ve başarılı şekilde ilerlemesini temenni ediyorum geleceğin bilim adamları, inşallah buralardan yetişecek"" dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği festival 29 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

26-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-2017

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.