ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7. eTwinning Ulusal Konferansı başladı

7. eTwinning Ulusal Konferansı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI katılımıyla Serik İlçemizde başladı.    
7. eTwinning Ulusal Konferansı başladı

Konferansın açılış konuşmalarını eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer, Uşak eTwinning İl Koordinatörü Buğra İnal, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Veli Kaya ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürümüz Bilal Tırnakçı yaptı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı konferansın açılışında yapmış olduğu konıuşmasında; “Ulusal eTwinning Projesi’nin amacının, ülkemizdeki her okulun bilişim etiği çerçevesinde en az bir kaliteli eTwinning projesi yapmasını destekleyerek, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bilişim teknolojilerini verimli ve amaca yönelik kullanmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi. Başarılı eTwinning proje sayısının arttırılmasıyla, eğitim ortamlarımızda öğretmen ve öğrencilerimizin bilişim teknolojileri becerilerinin artacağını, öğretim yöntem ve tekniklerinde değişim sağlanarak, işbirliği içinde kültürlerarası diyaloğun güçlendirileceğini belirtti.

Açılış programının sonunda FATİH Projesi donanım ve yazılımlarını ve EBA’yı eTwinning projelerinde en iyi kullanan öğretmenlere Genel Müdürümüz tarafından ödülleri verildikten  sonra, Genel Müdürümüz, Daire Başkanlarımız ve İl Milli Eğitim Müdür vekilimizce proje stantları gezilerek  iyi örneklerin incelenmesiyle programa devam edildi.

Konferans 1-3 Aralık  2016 tarihleri arasında devam edecek

eTwinning faaliyeti Avrupa Komisyonu Eğitim Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı tarafından Erasmus + Programı kapsamında finanse edilen, Avrupa Okul Ağı Konsorsiyumu organizasyonunda, 36 Avrupa ülkesi ve 6 Avrupa dışı ülke eğitim bakanlıkları veya ulusal ajansları tarafından yürütülen bir faaliyettir. Faaliyetin 2019 yılı Aralık ayına kadar devam etmesi ve Erasmus + kapsamında merkezî bir role kavuşturulması Avrupa Komisyonunca kararlaştırılmıştır. Ülkemizde eTwinning faaliyeti, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülmektedir.

Konferansa Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü, Antalya İl Milli Eğitim Müdür vekili, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Daire Başkanları, Bakanlık temsilcileri, İl Koordinatörleri, proje yapan öğretmenler ve akademisyenler olmak üzere toplamda 282 kişi katıldı.

 

 01-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-2016

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.