ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHENK Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Antalya Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenen AHENK Projesi Tanıtımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni Müdürlüğümüz Başöğretmen Atatürk Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.
AHENK Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Antalya Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenen AHENK Projesi Tanıtımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni Müdürlüğümüz Başöğretmen Atatürk Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.

 

Antalya'da ilkokul, ortaokul ve liselerde yürütülecek eğitim öğretim faaliyetlerini planlamak ve bu kapsamda eğitimde nitelik ve kaliteyi arttırmak amacıyla başlatılan AHENK Projesi (Antalya Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma) İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Antalya Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen AHENK Projesi Tanıtımı ve İş Birliği Protokolü İmza Törenine Vali Ersin Yazıcı'nın yanı sıra Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Akdeniz Üniveristesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Özgür Kasım Aydemir, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Antalya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Adlıhan Dere ile kurum/kuruluş temsilcileri katıldı.

 

Birlikte Başaracağız

           

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin ER "Antalya Valiliği himayelerinde düzenlediğimiz Eğitim Çalıştayında elde ettiğimiz ortak akıl ile Antalya'da eğitime yeni bir soluk getirmek için tüm paydaşlarımızla AHENK Projesinde buluştuk. Bilgi ve deneyimlerimizi bir araya getirerek Antalya'mız için en iyisini yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Geçmişte olduğu gibi, fedakârca çalışan eğitim camiasının her ferdinin öğrencilerimizin geleceğini inşa etmeye çalışacağımız bu süreçte yanımızda olacağına sonsuz güveniyor ve hep birlikte başaracağımıza yürekten inanıyoruz."

 

Tüm Öğretmelerimize Güveniyorum


           Projenin en önemli noktası öğretmenler olduğuna ve onlara sonsuz güvendiğine vurgu yapan Vali Yazıcı; "Ahenk projesinin tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Az önce Millî Eğitim  Müdürümüz tarafından proje anlatıldı. Projede duymadığımız veya yeni bir şey yok. Evet, bu doğru yeni bir şey yok. Herkesin bildiği, bilip de yapmakta zorlandığı, geri kaldığımız durum var. Biz iki hafta önce bir Çalıştay gerçekleştirdik. Üniversitemizden, eğitim ile ilgili tüm kurum ve kuruluşların katılımcılarının olduğu bir platformda bu konuları detaylı bir şekilde tartıştık. Orada şunu ifade ettik. Bir iş yapmak için, herhangi bir işi gerçekleştirebilmek için öncelikle hukuksal bir yetkiye ihtiyaç var. Kanunların, yasaların bize yetki veriyor olması gerekli. Çalıştaya başlarken dedik ki tüm önerileriniz Antalya Valiliğinin, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Kaymakamlığın ve Okul Müdürünün yetkileri arasında olsun. Önce hukuksal anlamda bizim yetkimizde olan işlerden yola çıktık. İkinci olarak bir iş yapmak için bütçe lazım. Çalıştaya katılan 150'yi gecik arkadaşımıza önerilerinin kamu imkânları, yani bizim bütçelerimiz ölçüsünde olmasını istedik. Son olarak da en önemlisi bir iş yapabilmek için tabi ki insan kaynağına ihtiyacımız var. Ondan yana hiçbir tereddütümüz yok. Ben öğretmenime güveniyorum. Tüm öğretmenlerimize sonsuz güveniyorum. Bu projeyi öğretmenlerimizle birlikte başarıya ulaştıracağız." dedi.


            Antalya Valisi Ersin YAZICI'nın konuşmasının ardından proje kapsamında Antalya'daki öğrencilerin sosyo kültürel yapısına uygun milli, manevi ve evrensel değerlerle bağdaşır nitelikte, yeniliğe ve öğrenmeye açık topluma yararlı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için Akdeniz Üniveristesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Özgür Kasım Aydemir, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Antalya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Adlıhan Dere ile birlikte protokol imzalandı.

 

25-10-202125-10-202125-10-202125-10-202125-10-202125-10-2021

 

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.