ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANTALYA EĞİTİM ÇALIŞTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Antalya Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Antalya il genelinde eğitim öğretim alanında kalite ve niteliği arttırmak amacıyla; Akademik başarı, değerler eğitimi, sosyal-kültürel-sportif ve sanatsal faaliyetler, rehberlik faaliyetleri, okul-toplum-aile ilişkilerini  temel alan eğitm çalıştayımızı gerçekleştirdik.
ANTALYA EĞİTİM ÇALIŞTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİK

 

ANTALYA EĞİTİM ÇALIŞTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİK

 

13 Ekim 2021 Çarşamba günü Akra Hotel'de Antalya Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Antalya il genelinde eğitim öğretim alanında kalite ve niteliği arttırmak amacıyla;

Akademik başarı, değerler eğitimi, sosyal-kültürel-sportif ve sanatsal faaliyetler, rehberlik faaliyetleri, okul-toplum-aile ilişkilerini temel alan eğitim çalıştayımızı gerçekleştirdik.

19 İlçe Kaymakamı, 19 İlçe Milli Eğitim Müdürü, 3 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, 5 İl Milli Eğitim Şube Müdürü, 35 Akademisyen, 22 Okul Müdürü, 26 Öğretmen, 4 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü, 8 Öğrenci velisi, 3 Öğrenci, 4 Sendika, 4 Sivil Toplum Kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya toplam 152 kişi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin ER "Antalya için eğitim-öğretim herkestir. Her çocuğumuza ulaşabilmek, her deneyimden faydalanabilmek ve her kurumun- bireyin desteğiyle, bilgisiyle birlik-beraberlik içinde bir aile olarak eğitim çalıştayını gerçekleştirmek için bir araya geldik" diyerek sözü eğitim çalıştayına engin deneyimleri ile yön veren Antalya Valimiz Sn. Ersin YAZICI'ya bıraktı.

YAZICI "Bugün burada amacımız eğitimin niteliğini artıracak planlamaları tartışarak Antalya halkına sunduğumuz eğitimin kalitesini artırmaktır" ifadelerini kullanarak eğitime nitelik kazandırmanın önemine dikkat çekti.

YAZICI "Biz büyük bir aileyiz bugün burada aldığımız kararları eğitim ordumuzun tüm neferleri ile birlikte gerçekleştirmeye çalışacağız" diyerek Antalya'da eğitim kalitesinin artırılması için tüm paydaşların birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

YAZICI "Ben Türk öğretmenine güveniyorum. Öğretmenlerimiz olanakların kısıtlı olduğu alanlarda bile imkânsız gibi görünen işleri başardı. Öğretmenlerimizin burada alınan kararların uygulanması için gerekli özveriyi göstereceklerine yürekten inanıyorum" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Toplantı Grup Oturumlarının ardından Değerlendirme Sonuç Raporunun Hazırlanması süreci ile son bulurken toplantının kapanış konuşmasını gerçekleştiren YAZICI "Eğitim Çalıştayımızda gruplarımızın proje önerilerini tek tek dinledik. Yapacağımız çalışmaları değerlendirdik. Antalya'da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) Projesiyle Antalya'da daha güçlü bir eğitim modeli uygulayacağız. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" diyerek çalıştayı sonlandırdı.

 

13-10-202113-10-202113-10-202113-10-202113-10-2021 

 

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.