ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz arasında 2006 yılında imzalanan Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Eğitim kurumlarını, hijyen ve sağlık konusunda teşvik etmek, toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek amaçlanmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinden oluşan denetim komisyonu tarafından yapılan değerlendirmeleri sonucunda 100 üzerinden 75 ve üstü puan alan okullarımız Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanmış olup sertifikaları Kepez ilçesi Erdem Beyazıt Kültür Merkezindeki törenle dağıtıldı.
BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU

Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Eğitim Kurumu yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Seval Şengüvendi Beyaz Bayrak Projesi ve Beslenme Dostu Okul Projesi hakkında sunum yaptı.

Açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür; “tüm okulların 2019 yılına kadar Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikasını almalarını hedef koyduk, temizlik ve sağlıklı beslenmeyi yaşayarak doğru aktarmak, öğretmek çok önemlidir, burada tüm öğretmenlere ve idarecilere sorumluluk düşmektedir. Okullarda desteğini esirgemeyen yönetici, öğretmen, öğrenci ve Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’a teşekkür ederek, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikasını birlikte alan okulların okul birincilerine bisiklet hediye edeceklerini duyurdu”.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan konuşmasında; “2019 da bütün okulların Beyaz Bayrak Projesinden yararlanması ve farkındalık yaratmak bizim için çok önemli. Sağlıklı beslenen ve hijyen konusunda bilinçli nesiller yetiştirmek için tüm eğitim çalışanlarımızla beraber her türlü çalışmayı yapmaktayız. Yaptığımız bu çalışmalarda bizlere destek olan il Sağlık Müdürlüğü ekiplerine ve özverili çalışmalar sebebiyle okullarına Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikasını kazandıran okul yöneticisi, öğretmen ve öğrencilerimize ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür’e teşekkür ederim.” dedi.

Proje kapsamda 2006-2018 yılları arasında toplam 679 (altıyüzyetmişdokuz) okul/kurumumuz Beyaz Bayrak, 117 (yüzonyedi) okul/kurumumuz ise Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında Beslenme Dostu Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Konuşmaların ardından kazanan okullara Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür tarafından verildi. 

 

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.