ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ, BİLİNÇLİ GELECEK PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ, BİLİNÇLİ GELECEK PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Valiliğimiz koordinesinde, Müdürlüğümüz ve Antalya Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen, "Bilinçli Tüketici, Bilinçli Gelecek" kapsamında; İlkokul 4, Ortaokul 5,6,7 ve lise 9,10 ve 11.  sınıf seviyesindeki öğrencilere, tüketimin bilinçli ve ekonomik bir şekilde yapma alışkanlığı kazandırmak, kamu yararına uygun olarak tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını korumak, zararlarını tazmin etmek ve çevresel tehlikelerden korunmasını sağlamak ve tüketiciyi aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemleri almak, tüketicilerin kendilerini koruyucu girişimlerini özendirmek amacıyla işbirliği protokolü müdürlüğümüz toplantı salonunda Ticaret İl Müdürü Seval Dizerkonca ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan arasında imzalanmıştır.

Proje Kapsamına Kurumların Yükümlülükleri;

-  Okullarda Ticaret İl Müdürlüğü uzmanlarınca öğrencilere tüketici hak ve yükümlülükleri konusunda eğitimler verir.

-  Antalya Ticaret İl Müdürlüğü tarafından işbu protokol kapsamında verilen eğitim ücretsiz olup katılım isteğe bağlıdır.

-  Okullara tanıtım amacıyla broşür ve afiş gönderir.

 - Proje dâhilinde yapılacak olan resim yarışması için, projeyi müteakip Mart ayı içerisinde ödül töreni yapar.

 

19-11-201819-11-201819-11-2018

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.