ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİTLİS TATVANLI ÖĞRENCİLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, Biz Anadolu’yuz Projesi kapsamında Bitlis Tatvan’dan kentte gelen öğrencileri ağırladı.
BİTLİS TATVANLI ÖĞRENCİLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ


Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ildeki 15 yaş ve altı 50 bin çocuğun batı illeriyle gönül köprüsü kurarak tanımasını ön gören ‘Biz Anadolu’yuz’ projesi kapsamında Bitlis’in Tatvan ilçesinden 5’inci kafile olarak Antalya’ya gelen 131 çocuk Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in misafiri oldu. Tatvanlı öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan’ın da eşlik etti. Ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel öğrencilerle sohbet ederek, derslerine sıkı sarılmalarını istedi. Çok çalışmanın ve gayret etmenin önemini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanımız “Bana sizin yaşınızdayken birisi Belediye Başkanı olacaksın deseydi inanmazdım. Ama oluyormuş, çok çalışınca, gayret edince, kararlı olunca iş sahibi, meslek sahibi olursunuz, belediye başkanı da olursunuz, milletvekili, bakan, başbakan, cumhurbaşkanı da olursunuz” dedi.


‘Biz Anadolu’yuz Projesi’ kapsamında Bitlis Tatvan’dan Antalya’ya gelen öğrenciler; Kaleiçi’ni, su altının büyülü dünyası Akvaryum’u, Türkiye’nin en büyük çocuk oyun parkı Zıp Zıp Park’ı Antalya’nın muhteşem manzarasının kuş bakışı izlendiği Tünektepe’yi ve Antalya’nın eşsiz güzelliklerini tanıma fırsatı bulacaklar. Proje ile iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedefleniyor.


14-11-201714-11-201714-11-2017

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.