ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN, ÇAĞRISINA İLK DESTEK ANTALYA'DAN GELDİ.

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN, ÇAĞRISINA İLK DESTEK ANTALYA'DAN GELDİ.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, hayırseverlerin eğitime destek vermesi çağrısına ilk destek Antalya'dan geldi.

Kepez ilçesine hayırseverlerimiz Fatih Selek ve Ali Işıkhan tarafından 4 derslikli anaokulu,20 derslikli ilkokul yapımı ile ilgili protokol Valiliğimizde imzalandı

Protokol İmza törenine Antalya Valimiz Münir Karaloğlu, Kepez Kaymakamımız Hamdullah Suphi Özgödek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ve Hayırseverlerimiz Fatih Selek ve Ali Işıkhan katıldı.

Törende Konuşan Valimiz Münir Karaloğlu;  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hayırseverlere okul yapma çağrısını anımsatarak, bu çağrıya Antalya'dan Fatih Selek ve Ali Işıkhan'ın destek verdiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığının son dönemde ülke genelinde okulların tamamını elden geçirdiğini ve  depreme dayanıklılık testleri yapıldığını dile getiren Valimiz  "Her ilde depreme dayanıklılık noktasında sorun olan okulların acilen boşaltılması ve yıkılması noktasında talimatlar verildi. Antalya'da da 14 okul, 22 kurum var. 6 bin 651 öğrencinin okuduğu 238 dersliği iki hafta önce boşalttık. Bu okulları hızlı bir şekilde yıkıp yerlerine yenilerini yapacağız. 20 derslikli bir ilkokul ve 4 derslikli ana okul yapılacak Kepez bölgesinde. Antalya'nın ikili eğitimden tekliye geçmesi için 600 dersliğe ihtiyacımız vardı. Buna bir 235 daha derslik daha ilave edildi. Antalya'da acilen 835 dersliğe ihtiyacımız var. Bu hayırseverlerimizin desteğini önemsiyoruz. Bu sorunu el birliğiyle çözeceğiz. Eğitimdeki mekan problemini hep birlikte çözeceğiz." ifadelerine yer vererek hayırseverlerimize eğitim yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.

26-02-202026-02-202026-02-2020

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.