ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi Değerlendirme Toplantısı Bakanımız Sn. Mahmut Özer Başkanlığında Gerçekleştirildi

Eğitim sistemine dâhil olmayan öğrencilerin takip sistemiyle eğitime dâhil edilmesi amacıyla düzenlenen "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesi kapsamındaki ikinci değerlendirme toplantısı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in başkanlığında gerçekleştirildi.
Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi Değerlendirme Toplantısı Bakanımız Sn. Mahmut Özer Başkanlığında Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Emre Çalışkan, 19 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer başkanlığında Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirilen Eğitimle Yeniden Buluşma Projesi değerlendirme toplantısına katıldılar.

 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, toplantı başında projeye ilişkin güzel bir haber paylaştı. 4 Ocak'ta başlayan projenin daha bir hafta olmadan meyvelerini vermeye başladığını kaydeden Özer, proje sayesinde ortaöğretimdeki okullaşma oranının yüzde 95.97'ye yükseldiğini duyurdu.

 

Geçtiğimiz aylarda 868 bin kız çocuğunun okullara erişemediği yönünde gerçeği yansıtmayan iddiaların yayıldığını belirten Bakan Özer, İçişleri Bakanlığının kayıtları ve diğer kayıtlar karşılaştırılarak yoğun bir çalışma yapıldığını, sayının 280 bin civarında olduğunun ortaya çıktığını kaydetti.

 

Mart ayının sonuna kadar ortaöğretimdeki okullaşma oranlarının yüzde 99'a çıkarılmasını hedeflediklerini kaydeden Özer, "Hiçbir öğrencimizi, hiçbir kardeşimizi kaybetmek istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

12-01-202312-01-202312-01-202312-01-2023

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.