ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ BİLİM ADAMLARINA VALİMİZDEN TAM DESTEK

Antalya Valimiz Münir Karaloğlu, üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Antalya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi ve öğretmenlerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan eşliğinde kabul etti.
GENÇ BİLİM ADAMLARINA VALİMİZDEN TAM DESTEK

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ziyarette "Bilim Armonisi" isimli hakemli dergi hakkında Valimize bilgi verdi.

Valimiz Münir Karaloğlu ziyarette yapmış olduğu konuşmasında, Türkiye’de eğitim sistemi üzerinde çok oynandığı yönünde eleştirilerin olduğuna işaret ederek "Devletimiz bir arayış içinde. Çocuklarımız ezberci mantıkla yetişmesin diye bir arayış var. Çocuklar sınav atına çevrilmesin, bilimsel çalışmalar ile sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunsun isteniyor. Gençlerimizin bilimsel araştırma yapıp, sorgulamaya daha fazla zaman ayırabileceği bir sisteme geçildiğini ifade etti.  "Eskiden çocuklara ´Başıma icat çıkartma´ derdik. Şimdi ise ´Her gün bir icat çıkart´ diyoruz. Kabiliyetli gençlerimiz var. Yetenekleri gizli kalmasın istiyoruz." diye konuştu.

Valimiz ziyaret sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

 

 

Biyoloji alanında Adem Tolunay Anadolu Lisesi Öğrencisi Berk SARIGÖL (Bilsem Öğrencisi), Celalettin Öktem Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ömer Kaan ÇETİN ve Doğa Koleji Öğrencisi Hazan ÖZCAN (Bilsem Öğrencisi) ile danışman öğretmenleri Dünya Literatüründe olmayan bir çalışma yapmışlardır. Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet GÖKOĞLU ve Biyoloji Öğretmeni Hatice ÜSTÜNER’ in Öğrencileriyle birlikte dalış yaparak; İstilacı Deniz salyangozu ile Akdeniz türü Fare balığı arasındaki av-avcı ilişkisini ilk defa öğrencilerimiz bulmuştur ve Dünya literatüründe yerlerini almışlardır. Çalışma, hakemli fihristli dergide kabul görerek Uluslararası UKECEK Kongresinde sözlü bildiri olarak yayınlanmıştır. Yerli ve yabancı birçok üniversite Öğretim Üyesinin katıldığı kongrede öğrenci grubumuz tek lise öğrencileri olarak dikkat çekmiştir.

 

 

 

28-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.