ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HATİCE – SALİH AKSOY ANASINIFLARI VE KONFERANS SALONU AÇILIŞI YAPILDI.

İlimiz Kepez ilçesi Mimar Sinan İlkokulu bahçesine Hayırsever Harun Aksoy tarafından yaptırılan Hatice – Salih Aksoy Anasınıfı ve Konferans Solunu açılışı yapıldı.
HATİCE – SALİH AKSOY ANASINIFLARI VE KONFERANS SALONU AÇILIŞI YAPILDI.

Açılış törenine Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, sivil toplum kuruluşu yetkilileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Hayırsever Harun Aksoy; Babası ve annesi adına yaptırmış olduğu anasınıfı dersliklerinin ve konferans salonunun hayırlı olmasını, bundan sonrada gücünün yettiği kadar eğitime destek olacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan yapmış olduğu konuşmasında; “Bakanlığımızın tüm illerimizde ve tüm okullarımızda normal eğitime geçme çalışmaları kapsamında, ilimizdeki tüm okulları bu sisteme entegre edeceğiz. Gerek Bakanlığımızın, gerek Belediyelerimizin ve ilimize okullaşma oranlarında büyük katkılar sağlayan Hayırseverlerimizin sayesinde yeni derslikler inşa ederek tüm okullarımızı normal eğitime hazırlıyoruz. Okul öncesi eğitimin öğrenim hayatının en önemli basamağıdır. Hedefimiz okul öncesi okullaşma oranını Antalya’da yüzde yüze çıkarmaktır. Bu nedenle Hayırseverimiz Harun Aksoy’un yaptırmış olduğunu anasınıfı dersliklerinin önemini daha iyi anlıyoruz. Hayırseverimiz Harun Aksoy’a ve ailesine yaptırmış olduğu anasınıfı derslikleri ve konferans salonu içinde Kurumum adına teşekkür eder, dersliklerin hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü; “Kepez Belediyesi olarak ilçemizde 70 yeni okulun mülkiyet sorunlarına çözüm getirdik. Kepez’in iyi bir eğitim şehri, iyi bir gençlik şehri ve iyi bir spor şehri olması içinde durmadan çalışmaya devam etmekteyiz. Yaptığımız çalışmalara Hükümetimiz, Bakanlığımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Hayırseverlerimiz tüm güçleriyle destek olmaktadır. Emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.”dedi.

Açılış töreninde Mimar Sinan İlkokulu öğrencilerinin judo ve halk oyunları gösterisi, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Duaların okunması ve açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Protokol üyelerine öğrenciler kendi elleri ile yaptıkları Türk Bayraklarını hediye ettiler.

 

Protokol üyelerince anasınıfı dersliklerinin gezilmesi ve öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirmelerinin ardından program sona erdi.16-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-2016

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.