ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVER HARUN ŞAHİN KIRBIYIK'TAN SERİK'E 24 DERSLİKLİ "EKOLOJİK OKUL"

Serik ilçesinde hayırseverimiz Harun Şahin Kırbıyık tarafından yaptırılacak 24 derslikli "ekolojik okul" için valiliğimizde protokol imzalandı.
HAYIRSEVER HARUN ŞAHİN KIRBIYIK'TAN SERİK'E 24 DERSLİKLİ

Antalya Valiliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine Antalya Valimiz Münir Karaloğlu, Serik Kaymakamımız Mehmet Kurdoğlu, Serik Belediye Başkanımız Enver Aputkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve Hayırseverimiz Şahin Harun Kırbıyık katıldı.

İmza töreninde konuşan Hayırseverimiz Şahin Harun Kırbıyık; "Serik halkına bir nebze de olsa faydamız olursa ne mutlu bize. Serik'e yaptıracağımız 24 derslikli okul şimdiden hayırlı olsun. Türkiye'de böyle bir ortaokul yok. Ekolojik bir okul yapacağız. Yeşil çatısı olacak, yağmur sularını kendisi toparlayıp gri suyu arıtıp tekrar tuvalet sifonlarında kullanacak. Solar enerji ile kendi elektriğini kendisi sağlayacak. Dışarıya bağımsız tam bir ekolojik okul olacak. Eylül ekim gibi başlayıp 2021 eğitim ve öğretim yılına yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.   Kırbıyık'a teşekkür eden ve kutlayan Karaloğlu, eğitimin çok önemli olduğuna dikkati çekti.

Protokol imza töreninde konuşan valimiz Münir Karaloğlu konuşmasında;  Koronavirüsten sonra doğanın ve denizin kendine geldiğini vurgulayarak "Denizin rengi değişti. Üç aylık bir ara bile her şeyin kendisine gelmesine vesile oldu. Çevre ve doğayla ilgili daha dikkatli ve hassas olmalıyız. Binalarda da kullandığımız enerjiyi, su kaynaklarını daha az tüketecek, temiz kaynaktan kullanacak tedbirlere başvurmak önemli." diyerek Hayırseverimiz Şahin Harun Kırbıyık'a eğitime vermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkür etti.

Serik ilçesi Kökez mahallesine 4 bin 215 metrekare alana yapılacak olan okula "Harun Şahin Kırbıyık Ortaokulu" ismi verilecek.


08-06-202008-06-202008-06-202008-06-202008-06-2020

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.