ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SALİH KAYGUSUZ'UN "İSTİKLAL MARŞI'MIZIN KABULÜNÜN 103. YILI VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SALİH KAYGUSUZ'UN

Tarih boyunca bağımsızlığına düşkün vatanına yönelen tüm tehditlere karşı daima birlik ve beraberlik içerisinde olan aziz milletimizin bağımsızlık sembolü olan İstiklal Marşı'mızın kabülünün 103. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

Büyük şair Mehmet Akif Ersoy'un kaleminden dökülen eşsiz mısralar,  bağımsızlık mücadelemizi, inancımızı, birlik ve beraberlik ruhumuzu ve millî değerlerimizi en güzel şekliyle ifade etmektedir. Biz, Mehmet Akif'in İstiklal Marşı'mızda bahsettiği değerlere sahip çıkan ve yaşatan bir nesli yetiştirmekle görevliyiz ve inanıyorum ki gelecek nesillerimiz de Akif'in ve atalarının emanetine en güzel şekilde sahip çıkacaklardır.

"Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur." diyen, millî duyguları yüksek bir şairin çok iyi tanıdığı Türk toplumuna, ordusuna, kurtuluşuna hediye ettiği İstiklal Marşı millî kimliğimizin bir ifadesi olduğu gibi bize millî şuurla dolu bir gelecek inşa etmenin sorumluluğunu da hatırlatmaktadır.

İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin yıl dönümünde bir şair olmanın ötesinde bir vatansever, bir mücadele adamı ve bir fikir önderi olan Mehmet Akif Ersoy'la birlikte bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

"İstiklal Marşı'nın ruhu ebediyen yaşasın ve Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın."


Salih KAYGUSUZ

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.