ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLİMLE BULUŞTURAN "BİLİM HER YERDE ANADOLU LİSELERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ" DÜZENLENDİ

ÖĞRENCİLERİMİZİ BİLİMLE BULUŞTURAN

Öğrencilerimizi iletişime ve öğrenmeye açık, sistematik düşünebilen, özgüven sahibi, fikirlerini her ortamda ifade edebilen bireyler olarak yetişmek amacıyla Muratpaşa Antalya Lisesi öncülüğünde düzenlenen ''Bilim Her Yerde '' Anadolu Liseleri Öğrenci Kongresi düzenlendi.

Kongreye, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şükrü Özen, Antalya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Ömer Ersoy, Türk Standartları Enstitüsü Antalya Bölge Müdürü Sayın Hasan Demirtaş, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Şube Müdürü Sayın Murat Korkut, Konyaaltı İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Gürcan, Kepez İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Kenan Yavuz, Muratpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Yakup Hoplar ile öğretim üyesi, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongre, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz'un konuşması ile devam etti. İl Müdürümüz "Bilim; keşif ve merakın rehberliğinde ilerleyen bir yolculuktur ve bu yolculukta her adım önemlidir ve attığınız her adım geleceğe ışık tutmaktadır. Bu yolda yürüyen siz gençlerimiz ise, dünyanın dönüşümünde kilit bir role sahipsiniz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz konuşmasına şöyle devam etti: "Maarif ailesi olarak gençlerimizin geleceğimizi en güzel haliyle şekillendireceğine inancımız tamdır. Bugün burada bulunmamız, bu inancımızı pekiştiriyor ve bize umut veriyor. Sevgili gençler! Siz, bilimin ışığında ilerleyen bir neslin temsilcilerisiniz ve bu yolda asla yalnız değilsiniz. Siz gençlerimizin bilimle olan ilişkilerini güçlendirmek ve bilim dünyasında yerinizi almanız için üzerimize düşen görevi yerine getirmek üzere;  biz Milli Eğitim ailesi olarak her zaman yanınızdayız."

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Özen'in de açılış konuşmasının ardından "Şiddet ve Şiddetin Önlenmesi", "Göç ve Uyum", "Hukuk Okuryazarlığı" ve "Türkçe ve Türkçenin Doğru Kullanılması" konularında 4 oturum olarak düzenlenen kongre, öğrenci sunumlarıyla devam etti.

15-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-2024

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.