ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ER'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARI YIL MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ER'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARI YIL MESAJI

Kıymetli Öğretmenlerim, Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz,

2020-2021 Eğitim-öğretim yılı 1. dönemini bugün tamamlamış bulunmaktayız. İçinde bulunduğumuz salgın sürecinin yüz yüze eğitime koyduğu mesafe nedeniyle okullarımızda karne heyecanı yaşayamasak da, bu süreci sağlıklı ve başarılı devam ettirmenin mutluluğu içindeyiz.

2019 yılının son aylarında ortaya çıkan ve 2020 yılı içinde dünyamızı etkisi altına alarak normallerimizi değiştirdiğimiz bu zorlu süreçte sağlık başta olmak üzere eğitim-öğretimde de önemli bir uyum sürecini başlattık. Bakanlığımızın yoğun çalışma ve temeli başarılı uygulamalara dayanan EBA Eğitim Platformuyla öğrencilerimizin güvenli ev ortamlarında derslerini takip etmelerini sağladık. Bu konuda elimizden gelen fedakarlığı yaptık ve çocuklarımız için üzerimize düşenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin aydınlık geleceği Sevgili öğrencilerimiz,

Sizler yarınlarımızın güvencesi ve bizim en kıymetli hazinemizsiniz. Bu nedenledir ki, içinde bulunduğumuz salgın sürecinde sağlığınız ve güvenliğiniz bizler için önceliklidir. Evlerinizde ekran başında katıldığınız derslerinizde uyumlu, istikrarlı ve oldukça başarılı bir dönemi tamamladınız. O küçük yüreklerinizde var olan kocaman sabrınızla; gençliğinizdeki bizlere güvenen enerjinizle ve en önemlisi teknolojiyi kullanım konusundaki becerinizle bu süreci en sağlıklı biçimde atlatacağımıza ve en kısa zamanda okul bahçesinde buluşacağımıza eminiz. Sizlerle gurur duyuyorum. Temizlik-maske-mesafe kurallarına dikkat ederek geçirdiğiniz güzel bir tatil temenni ediyorum.

Saygıdeğer Meslektaşlarım

 

Sizler, gönüllere dokunarak sadece öğrencilerinize değil, bir milletin geleceğine yön veren sanatçılarsınız. Özellikle bu salgın sürecinde fedakârca gösterdiğiniz gayretler, alışılmış normallerin dışında EBA üzerinden ciddi bir emek sonucu gerçekleştirdiğiniz canlı derslerle her türlü alkışı hak ettiniz. Öğretmen olmanın bilgelik ve her koşuldaki ağır sorumluluğunu en güzel şekilde yerine getirdiniz. Sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, bu süreci en sağlıklı şekilde atlatarak, özlediğiniz sınıflarınıza en kısa zamanda kavuşacaksınız. Değişen ve gelişen dünyanın dinamiğini, milli ve manevi değerlerimiz çerçevesinde, öğrencilerinizin gözlerine bakarak yakalayacaksınız. Temizlik-maske-mesafe kurallarına dikkat ederek geçirdiğiniz güzel bir tatil temenni ediyorum.

Kıymetli velilerimiz,

Her anlamda zor ve alışkanlıklarımızın dışında devam eden bir süreci, sizlerin de desteğiyle daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde tamamladık. Bu değişimin öğrencilerimiz kadar sizleri de etkilediğini ve eğitim sürecine daha etkin bir şekilde dahil ettiğini biliyoruz. Gösterdiğiniz sabır ve yapıcı yaklaşım için hepinize teşekkür ediyorum. Birlikte hareket edip, el ele vererek bu günleri de, dünyaya örnek olacak başarı ve standartta atlatacağımızdan hiç kuşkum yok. Evlatlarınızla belirlenen koşullar içinde sağlıklı bir tatil diliyorum.

 

Bu vesile ile Antalya'mızın ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor; temizlik-maske-mesafe kuralları çerçevesinde ama gönüllere mesafenin, sınırların ulaşmadığı derin bir hoşgörüde sağlıklı ve mutlu bir tatil diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Hüseyin ER

        İl Milli Eğitim Müdürü  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

 

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.