ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ER'İN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ER'İN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Küresel salgın sürecinin öğrencilerimiz üzerindeki etkilerini en aza indirerek öğrencilerimizi geleceğe hazırlamanın gayreti içinde olduğumuz 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Bu süreçte fedakârca çalışan tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyorum.

İlimizde eğitiminin kalitesini daha üst noktalara taşıyabilmek için başta Antalya Valiliği himayelerinde yürüttüğümüz AHENK Projesi olmak üzere çeşitli projelerimizi uygulamaya geçirdik. Temel hedefimiz, Antalya'daki eğitimin daha üst noktalara taşınarak başarının ulusal düzeyde önemli bir aşama kat etmesini sağlamak, vatanına ve manevi değerlerine bağlı iyi insanlar yetiştirmektir.

 

 Sevgili Öğrencilerim,

Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak dinlenmek, boşa vakit geçirmek demek değildir. Ara tatilde mutlaka kitap okumalı, ailenizle güzel vakitler geçirmeli, sosyal ve sportif faaliyetlerle uğraşıp kendinizi geliştirmelisiniz. Unutmayın sizler bu ülkenin geleceğisiniz.

En Değerli Varlıklarını Bizlere Emanet Eden Kıymetli Velilerimiz,

Karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyorum. En değerli varlığınız ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken, karnenin araç olduğunu unutmayınız. Karnelerde, çocuklarımız kadar veli ve öğretmenlerin de katkısı vardır. Çocuklarımızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak görmemeliyiz. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin asli görevidir. Unutmayalım, hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli değildir.

       

Kıymetli Öğretmenlerim,

 

Her biriniz bu zor zamanlarda inanç ve azminizle görünmeyen kahramanlar oldunuz. Eğitimde sürekliliği sağlamak için özverili bir şekilde çalıştınız. Okullarımızı öğrencilerimizin evlerine taşıyarak Türkiye'nin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmenin derdini yüreğinizde taşıdınız. Hepinizle gurur duyuyor, emekleriniz için teşekkür ediyorum. Sizlere de zihnen ve bedenen dinlendiğiniz güzel bir tatil diliyorum.

 

Bu vesileyle eğitim serüvenimizde destekleriyle yanımızda olan başta Antalya Valiliğimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncülerle öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi gayretlerinden ve fedakârlıklarından dolayı bir kez daha kutluyor, huzur dolu bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum.

Hüseyin ER

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.