ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SALİH KAYGUSUZ'UN "18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 109. YIL DÖNÜMÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SALİH KAYGUSUZ'UN

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

"Gömelim gel seni tarihe" desem sığmazsın.

                                             Mehmet Akif Ersoy

Türk milleti tarih boyunca nice sınavlardan geçerek bugünlere gelmiştir.   Birinci Dünya Savaşı'nın en önemli cephelerinden biri olan Çanakkale'de ise bu sınavların en büyüklerinden birini vermiştir. Binlerce şehit vererek Çanakkale'de elde ettiğimiz zafer dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır.  O gün, Çanakkale'de Mehmetçik'in eşsiz direnişi ile "Çanakkale geçilmez." dedirten birlik ruhu göstermiştir ki, Türk milletinin varlığını, birliğini ve dirliğini bozacak hiçbir güç yoktur. Çanakkale Zaferi'nin  bize bıraktığı  miras; sarsılmaz bir vatan sevgisi ve  millet olma bilincidir ki sahip olduğumuz bu zenginlik en büyük gücümüzdür.

Çanakkale Zaferi'mizin 109. yıl dönümünde,  bize bıraktıkları mirasın bilincinde olarak bastığımız toprakları vatana çeviren Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını,  kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Salih KAYGUSUZ

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü

 

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.