ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz'un Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz'un Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler, Değerli Meslektaşlarım,

2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Bugün, Antalya'mızda 1.805 okulumuzda eğitim gören 505.215 öğrencimiz ve bu okullarımızda görev yapan 34.865 öğretmenimiz yarıyıl tatiline giriyor. Öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşırken Antalya eğitim kadromuzun değerli bir parçası olan görevlerini fedakârlık ve samimiyetle yerine getiren tüm öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Büyük bir heyecanla başladığınız bir eğitim ve öğretim yılının yarısını tamamladınız. Bir dönem boyunca elinizden geleni yaparak başarılı olmak için gösterdiğiniz gayreti takdir ediyor ve sizi kutluyorum. Sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi bugün alıyorsunuz, fakat unutmayınız ki karne başarınızın tek göstergesi değildir. Her biriniz çok özel ve değerlisiniz. Karne notlarınız düşük ya da yüksek olabilir, önemli olan kendi yeteneklerinizi, yapabileceklerinizi keşfetmekten asla vazgeçmemek ve başarabileceğinize dair inancınızı hiç kaybetmemektir. Çıktığınız bu yolda, kendinizi keşfederken; bizim, öğretmenlerinizin ve ailenizin daima yanınızda olduğunu unutmayın. Hepinize eğlenceli ve verimli bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Veliler,

Ortak amacımız, çocuklarımızın ve gençlerimizin mutlu ve erdemli bir insan olmaları için onlara rehberlik etmektir. Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların akademik ihtiyaçlarına gösterdiğimiz hassasiyeti duygusal ihtiyaçlarına da göstermeyi unutmayalım. Çocuğunuzun düşük notlu derslerini "başarısız" olarak değerlendirmek yerine "geliştirilmesi gereken alan" olarak değerlendirip çözüme odaklanmalısınız. Çocuğunuzla birlikte yapacağınız sağlıklı bir öz değerlendirmeyle anlayış ve sevgi çerçevesinde alacağınız kararlar, onlara da umut verecektir. Kısacası karne, çocuk kadar aileye de aittir. Bu dönem olduğu gibi önümüzdeki dönemde de birlikte hareket ederek sıkı bir iş birliği içerisinde çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz.

Değerli Meslektaşlarım,

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin üretken, açık fikirli, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan fertler olarak yetiştirilmesi için yürüdüğümüz yolda, size düşen görevi, özen ve hassasiyetle yerine getirmekte gösterdiğiniz gayret ve fedakârlığa teşekkür ediyor, yarıyıl tatilinizin huzurla geçmesini diliyorum.  

 

Salih KAYGUSUZ

ANTALYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.