ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Emre Çalışkan Antalya'nın Eğitimine Bakış Programının Canlı Yayın Konuğu Olarak Akıllı Tahtalarından Tüm Öğretmen Ve Öğrencilerimizle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Emre Çalışkan Antalya'nın Eğitimine Bakış Programının Canlı Yayın Konuğu Olarak Akıllı Tahtalarından Tüm Öğretmen Ve Öğrencilerimizle Buluştu

"Temel felsefemiz her okul ve kurum türünün kendi vizyonu doğrultusunda stratejiler ile yol almasını sağlamaktır"

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Emre Çalışkan, Antalya'nın Eğitimine Bakış programının canlı yayın konuğu olarak akıllı tahtalarından tüm öğretmen ve öğrencilerimizle buluştu. 

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Müdürümüz Sn. Emre Çalışkan,  "Şunu net olarak belirtmeliyim ki; Antalya İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladığımızdan beri;   temel felsefemiz her okul ve kurum türünün kendi vizyonu doğrultusunda stratejiler ile yol almasını sağlamak olduğunu" ifade etti. 

 Ciddi bir pandemi sürecini beraberce geçirdiğimizi ifade eden Müdürümüz Sn. Emre Çalışkan, "Bu süreçte fedakârca çalışan öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim, sürecin en hafif bir şekilde geçirilmesi için, öğretme-öğrenme süreçlerinin olabildiğince sorunsuz yaşanması için öğretmenlerimiz üstün çaba sarf ettiler. Ancak pandemi sürecinin getirdikleri sonucunda öğrenme kayıplarının da yaşanması kaçınılmaz oldu. Bizde 19 Nisan tarihinde pandemiden en çok etkilenen, uzaktan eğitime en çok maruz kalan 11.sınıflarımızdan ve proje okullarımızdan başlamak üzere öğrenme kayıpları tespiti sınavlarımızı gerçekleştirdik. Şu an bizleri akıllı tahtalarında izleyen proje okulu öğrencilerime şunu söylemek isterim ki sınav sonuçlarımız ölçme merkezimizce analiz edildi, sonuçlar açıklandı, eksik kazanımlar tespit edildi bayramdan sonra hemen ilçe yöneticilerimiz ile sonuçları değerlendirip öğrencilerimizin eksik kazanımlarına yönelik telafi programları uygulanacaktır. Ayrıca en kısa sürede diğer okul türlerine de öğrenme kayıpları sınavı yapılacak, bayramdan hemen sonra sosyal bilimler lisesine uygulanacak. Açıkçası bunu söylemek iddialı olmaz diye düşünüyorum ama Türkiye'de bu çalışmayı yapan ilk il olma özelliğini taşıyoruz." 

Konuşmasının devamında Antalya Valiliği ile ortak yapılan projelere de değinen Müdürümüz Sn. Emre Çalışkan, "Sayın Valimizin de katılımları ile AHENK ve ASİST projelerimizde öğrencilerimiz ve okullarımız ile buluşuyoruz. Bu kapsamda AHNEK projemizle öğrencilerimizin değerler eğitimi sürecini, ASİST projemiz ile de bedensel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde yürütmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Sayın Valimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Taşıdığımız sorumluluğun farkında olduğunu ifade eden Müdürümüz Sn. Emre Çalışkan "Şunu içtenlikle söyleyebilirim ki; Siz öğrencilerimiz bizim önceliğimizsiniz. Bu nedenle il milli eğitim müdürlüğümüzün ve gönlümüzün kapıları, sizlere sonuna kadar açık. Her zaman yanınızdayız. Bu vesileyle yaklaşan Ramazan bayramınızı da kutluyor, tüm öğretmen ve öğrencilerime saygılarımı sunuyorum" dedi.

28-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-2022

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.