ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin ER' in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin ER' in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

   "İnsanı yaşat ki devlet yaşsın" diyen; insanı 'yaratılmışların en şereflisi' olarak gören bir medeniyetin mirasçıları olarak bizlerin ortak amacı, toplumumuzun bir parçası olan engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili farkındalık yaratmak ve geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlamaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan özel bireylere karşı sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatıyor. Zihinsel ve bedensel farklılıkların hayatı yaşamaya engel oluşturmadığı bir toplum idealini gerçekleştirmek üzere gösterilen her türlü çabayı destekliyoruz.

   Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak telakki ediyoruz. Bu çocuklarımız için kum tanesi üstüne kum tanesi koymayı insanlık mesuliyeti addediyoruz. Onların eve mahkûm olmadığını, kaderleri ile baş başa bırakılmadığını hissettirmek en büyük önceliğimiz. Eğitim alamayan, öğretmeniyle buluşamayan öğrencimiz kalmasın diyerek pek çok projeyi hayata geçirdik.

   Bizim evlatlarımız, mücadeleleri ve kararlılıklarıyla adeta bir hayat dersidir. Bizim evlatlarımız, aileleri ve öğretmenleri ile birlikte bir zafer öyküsüdür. Tek bir öğrencimizin dahi eğitim öğretim ortamından uzak kalmasını büyük bir kayıp olarak görüyoruz.

   Öğrencilerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları desteği onlara sağlamak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Hayatın her alanında spordan sanata, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak işlere imza atacak özel çocuklarımız bizlerin yarınlara olan inancını daha da perçinliyor.

   Bu vesile ile farklılıkları sevgiye dönüştüreceğimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, toplumsal farkındalığın artmasına vesile olmasını diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                                            Hüseyin ER

                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.