ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin ER'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin ER'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Öğretmenim,

Biliyoruz ki, nefesinde şefkatle yoğrulmuş sevgi, kaleminde kelimelerce bilgi ve yüreğinde öğrencilerinin sorumluluğu var. Sen yarınları, saçındaki aklara, vatan sevdasına, öğrencilerinin gözlerindeki ışığa sığdıransın. Mesleğin senin kalbin. Çünkü sen, küçük bir eli, kendi kanatlarıyla uçana kadar sımsıkı tutansın.

Kıymetli Meslektaşım,

İnsanlığın alışkanlıklarını değiştiren Covit-19 salgınında değeri bir kez daha anlaşılan okullarımızın çiçekleri çocuklarımız, bahçıvanı sensin. Her koşulda öğretmeye devam eden ama tahta başında, küçük bir başa sevgi dolu bir dokunuşla en çok özlenensin. Aynı yolda yürümenin gururunu taşıdığım değerli yol arkadaşımsın.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK: ''Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir." diyor. Bu nedenledir ki, öğretmenlik, meslekten öte bir yaşam biçimi, zaman ve mekânsız icra edilen, özünde en yüce duyguları-sözünün tek bir hecesinde kırk yıllık vefayı, saygıyı, minneti barındıran akıl ve gönül işidir. Geçmişin değerlerini geleceğe ulaştıran, milli değerlere bağlı nesilleri dünya sahnesine taşıyan ve evlatlarını sevgide ve iyilikte buluşturan bir deryadır. Ve öğretmen, yetiştirdiği her insanda kendinden bir emek, gönlünden bir iz bırakandır.

Saygıdeğer Öğretmenim,

Biliyorum ki, sen mutluysan nesiller mutlu. Müdürlüğümüz olarak hep yanındayız. Tüm başarılarının gururunu dimdik başımızda taşımaktayız. Seninle en uzak hedeflere bir adım kadar yakınız. Tüm kalbimizle minnettarız

 Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e Başöğretmen unvanını verildiği 24 Kasım Öğretmenler Gününde başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete göç etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, eğitime yıllarını vermiş 7'den 70'e tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum.

24 Kasım Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.

 

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.