ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Salih Kaygusuz'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Salih Kaygusuz'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85. yıl dönümünde; fikirleriyle bize yol göstermeye devam eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve ebediyette intikal etmiş bütün gazilerimizi rahmet, minnet ve tazimle yâd ediyoruz.


Atatürk, bütün ömrünü milletine adamış muzaffer komutan, yok edilmek istenen bir millete ufuk açan ileri görüşlü bir lider, fikirleriyle bütün mazlum dünya milletlerine ilham olan bir fikir adamıdır.


Milletimize sonsuz bir aşkla bağlı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, I. Dünya Savaşı'nda gösterdiği kahramanlıklarla milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Dört tarafı düşman işgaline uğrayan Anadolu'muzu kurtarmak için özgürlük meşalesini yakmış ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasını sağlamıştır. Onun bağımsızlık aşkı, ileri görüşlülüğü, liderliği, askeri dehası, soğukkanlılıkla akılcı ve yerinde kararlar alabilmesi milletimizin yeniden dirilişine can suyu olmuş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasını sağlamıştır.


Bizler, Atatürk'ün: "Maarif vekili olarak millî irfanı yükseltmeye çalışmak, en büyük emelimdir" sözünü rehber edindik. Onu ve düşüncelerini anlamak, onun şahsiyetini gençlerimize tanıtmak ve fikirleriyle geleceğimizi inşa etmek için bütün eğitim camiası olarak var gücümüzle çalışıyoruz.


Bu duygu ve düşüncelerle; ölümünün 85. seneidevriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve ahirete göçmüş gazilerimize rahmet diliyoruz. Aziz emanetleri emin ellerde...

 

Salih KAYGUSUZ

   ANTALYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.