ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN’IN 2016 / 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

            "2016-2017 Eğitim-öğretim yılının I. dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Yeni bilgi ve becerilerin yoğun bir çalışma temposuyla kazanıldığı; hedeflere ulaşılması yolunda üstün gayret ve fedakarlıkların gösterildiği ilk yarı yıl sonunda öğretmen ve öğrencilerimize güzel bir tatil diliyorum.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN’IN  2016 / 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM BİRİNCİ DÖNEM SONU  MESAJI

Kıymetli Öğretmenlerim,

Biliyoruz ki, göreviniz çok kutsal ve meşakkatli. Ülkemizin geleceği sizlere emanet. Sizlerin temelinde bulunduğunuz eğitim-öğretim çalışmalarıyla yarınlarımız daha müreffeh ve aydınlık. Türlü fedakarlıklar ve üstün gayretlerle bir dönem boyunca öğrencilerinize en iyiyi, en doğruyu öğretmeye çalıştınız ve yoruldunuz. Bu yorgunluğun tatlı bir yorgunluk olduğunu yıllar sonra öğrencilerinizi güzel yerlerde görünce daha iyi anlayacaksınız. Sizlerden isteğimiz yarıyıl tatilinde öğrencilerinize zihin yorgunluğunu atabilmeleri için ödev vermek yerine onları sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel aktivitelere katılmaları konusunda desteklemek ve teşvik etmenizdir. Bu bilinçle attığınız her adımda, gerçekleştirdiğiniz her proje ve çalışmada, milli-manevi değerlerimiz ışığında yerine getirdiğiniz görevinizde her daim yanınızdayız.

Değerli Velilerimiz,

Bir dönem boyunca sizler de çocuklarınızla birlikte yoğun bir süreç geçirdiniz. Önemli olan bu sürecin sonunda çocuklarınızı varlığınız ve olumlu yaklaşımınızla desteklemektir. Unutmamalıyız ki, alınan karneler sadece ilk dönemin akademik başarı değerlendirmesidir. Bu karnelere daha fazla anlam yükleyerek çocuklarımızı incitmemeye, onların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan kaçınmaya özen göstermeliyiz. Bunun yanında alınan karneler bir amaç değil bir araçtır. Bu aracı iyi değerlendirerek çocuklarımızın akademik gelişiminde onlara rehber ve destek olmalıyız. Çünkü bizim için her çocuğumuz özeldir ve ülkemizin saygın bir ferdidir.

Sevgili Öğrencilerim,

Eğitim-öğretimde bir yarıyılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretli çalışmalarınızdan ötürü içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun; umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, yapabileceğinize dair güveninizi kaybetmeyin. Hayatın her döneminde ve her alanında başarılı olmak öncelikle buna inanmak ve çalışmakla mümkündür. Bu çabanızda başta öğretmenleriniz, anne-babalarınız olmak üzere hepimiz destek olmak, sorunlarınız olduğunda çözümlemek, güzel ve mutlu bir eğitim ortamında başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. 
Gayretleriniz, yetenekleriniz doğrultusunda kendinizi geliştirmenizin imkânlarını çoğaltmak ve daha nitelikli eğitim almanızı sağlamak için attığımız adımlara; sizlerin de çok çalışarak, kendinizi her bakımdan yetiştirerek karşılık vereceğinize ve ülkemizi güzel bir geleceğe taşıyacağınıza inancımız sonsuz.
Bu tatil dönemini dinlenmenin yanı sıra kültürel, sportif, sanatsal ve bilimsel faaliyetlere katılarak; kitap okuma, filim izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici etkinliklerde bulunarak geçirmenizi tavsiye ederim.

 

 Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir yarıyıl tatili diliyorum.

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.