ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN'IN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL MESAJI

  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN'IN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL MESAJI

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönem sonuna gelmiş bulunmaktayız. 2019 Kasım ayındaki ara tatilden sonra Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 1711 okulumuzda 475.412 öğrencimiz karnelerini alarak 34.990 öğretmenimizle birlikte yarıyıl tatiline gireceklerdir.

Yarıyıl tatilinde öğretmelerimiz tarafından;  öğrencilerimize, karnenin ulaşılması gereken bir amaç değil bir araç olduğu hatırlatılarak, yarıyıl tatillerini verimli bir şekilde geçirmeleri, ikinci döneme sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri ve ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak üzere yarıyıl tatilinde ödev verilmemelidir.

Öğrencilerimize, tatil döneminde sportif, kültürel, sanatsal, bilimsel etkinlikler ile toplum yararına hizmetlere katılmaları konusunda yönlendirilmeler yapılmalıdır.

Ayrıca Bakanlığımızın 'Eğitim Takvimi' doğrultusunda, aileleri ile kaliteli zaman geçiren çocukların daha mutlu, başarılı ve özgüvenli olduğu gerçeğinden hareketle öğrencilerimizin tatilde aileleri ile birlikte zaman geçirmelerini tavsiye ediyorum.

Bu duygularla, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan yönetici, öğretmen, öğrencilerimiz ve ailelerine teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize aileleri ile beraber gönüllerince bir tatil geçirmelerini diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                     Yüksel ARSLAN

                                                                                                                                                                                                                             Antalya İl Milli Eğitim Müdürü

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.