ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün; egemenliğin ulusa ait olduğunun teminatı kabul edilen, TBMM’nin açılışını; Türk çocukları başta olmak üzere, tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği bu günü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

19 Mayıs 1919´da başlayan Kurtuluş Mücadelesiyle ülkemiz 7´den 70´e düşmana karşı mücadele etmiş; uğrunda binlerce şehidin verildiği, yüreklerin ortaya konduğu, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. İşte bu mücadele devam ederken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk,23 Nisan 1920´de TBMM´ni açarak Cumhuriyet yolunda ilk adımı atmış ve böylece milletine olan güvenini bir kez daha göstermiştir.

İnsanımızı haklı bir zafere taşıyan; genci-yaşlısı, kadını-erkeği ile tek vücut yücelten milli mücadele ruhu; inancın, vatan sevgisinin ve millet olma bilincinin, en destansı ruhudur. Ve bu ruh, bugün, siz çocuklarımızın aldığı nefeste, yüreklerindeki güçte yaşamaktadır.

Ülkemizde ve Antalya’mızda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, 99.sunu kutladığımız bugün, çocuklarımızın, barış ve kardeşliğe büyüyen hayalleriyle, daha da kıymetlidir. Ve bu kıymet, coşkumuzu paylaşmak, bayramımızı kutlamak için farklı ülkelerden, bambaşka kültürlerden gelen dünya çocuklarıyla daha anlamlı ve güzel geçmektedir.

Çocuklarımızın gülümsediği, temiz kalpleriyle, hayalleriyle var olan bir dünyada, 23 Nisan coşkusunu paylaşmak büyük gurur.

Biz inanıyoruz ki; Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün evlatlarına olan güvenin sembolü; dünyada, ilk kez çocuklara armağan edilen bu bayram; umutlarımızı yeşertmeye, barışı yurttan dünyaya taşımaya devam edecektir.

Çünkü biz biliyoruz ki; bizim çocuklarımız değerlerine ve inançlarına bağlı, ecdadından aldığı emanete sahip çıkan, dünyayı sevgiyle kucaklayan güzel çocuklardır.

Bize bu haklı gururu yaşatan, başta büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm Türk büyüklerimize, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Yarınlarımızın umudu sevgili çocuklarımızın gözlerindeki pırıltının daim olması dileğiyle ve onların varlığından aldığımız güçle, hepinize iyi bayramlar diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                Yüksel ARSLAN

                                                                                                                                                                                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.