ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Değerli Meslektaşlarım,

Varlığınız çocuklarımıza güç, geleceğimize ışıktır. Emekleriniz ve fedakarlıklarınızla inşa ettiğiniz, aydınlık yarınlarımızdır. Sesine sözler kattığınız, elinden tutup kaleminden yazdığınız, hayallerine  nefes olup can kattığınız her öğrencimiz kültürümüzün, değerlerimizin ve milli varlığımızın emanetçileridir.

Bu nedenledir ki; hayat eğitim, eğitim öğretmen demektir.

Kıymetli Öğretmenlerim,

Bir ülkenin kalkınması, dünya üzerinde kendi imzasını atması çağdaş ve üretmeyi ön planda tutan bir eğitim sistemiyle gerçekleşecektir. Bu konuda gerekli önlemleri alarak yenilikleri gerçekleştiren Bakanlığımızın en önemli temsilcileri sizlersiniz. Sizler gücü nesillere nüfuz eden, meşalesi her karanlığın üstesinden gelen ümitsiniz. Gelişen zamanın tüm kolaylıklarına, bir tuşla ulaşabildiğimiz bilgilere rağmen sizler, eğitim için vazgeçilmez bir rehbersiniz.

Sizler, vatan ve bayrak için destan yazan, tarihe inancı ve bilgisiyle yön veren nice sultanların, kahramanların mimarısınız.  Öğrettiği bir harfe köle olunacak, ilmiyle Fatihlere, Mustafa Kemallere yol açacak bilginlersiniz. Ve inanıyorum ki, inanç, azim ve çalışkanlığınızla çağlara güzel nesiller yetiştirmeye devam edeceksiniz.

Sizler; çocuklarımız için şefkatinizle anne, gücünüzle babasınız.  Bu bilinçle yerine getirdiğiniz görevinizde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyor, sizlerle gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

 

                                                                                                                        

 

                                                                                                                        Yüksel ARSLAN 

                                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No 59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.