ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN´IN TEOG MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YÜKSEL ARSLAN´IN TEOG MESAJI

Sevgili Öğrencilerim,

Varlığınız ülkemizin gücü, geleceğimizin teminatıdır sizlerin en iyi şekilde eğitim görmesi, bilgiye en kolay şekilde ulaşması, çağdaş bir ortamda en donanımlı biçimde yetişmeniz de biz eğitimcilerin en öncelikli görevidir. Bu görevimizin bilincinde sizlere olan güvenimizle 23-24 Kasım tarihlerinde Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş 1. Dönem Ortak Sınavlarının ilimizdeki hazırlıklarını tamamladık. Biliyorum ki, başarıya olan inancınızla sizler de hazırsınız. Bildiğiniz gibi okullarınızda uygulanan sınavlarınızdan çok farklı olmayan ortak sınavlarda alacağınız notlar, okul başarı notlarınızın da eklenmesiyle sizlerin liseye yerleşmesini sağlayacaktır. Bu nedenle öncelikle bilginize, kendinize güvenmenizi; sınav öncesi kendinize dikkat ederek gerekli hazırlıklarınızı tamamlamanızı ve olumlu düşüncelerle sınava girmenizi istiyorum.

Değerli velilerimiz,

Çocuklarınızın başarısı için büyük gayret sarf ettiğinize, maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunduğunuza yürekten inanıyorum. Sınav önemli olsa da hiçbir şeyin çocuklarımızdan daha önemli olmadığını; onların en güçlü dayanağının sizin destek ve sevgisi olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Unutmamalısınız ki, yapılacak bu sınavların telafisi vardır ve 2.dönem yapılacak ortak sınavlarda eksikler eğitimcilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından tamamlanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimize, velilerimize emek ve destekleri için teşekkür ediyorum.

23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş 1. dönem sınavlarına girecek 8.sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, onlarla gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bu sınavın Antalya’mıza ve ülkemize bu sınavın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.                               

                                                                     

                                                                     Yüksel ARSLAN

                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü 

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No 59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.