ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAZAKİSTANLI ÖĞRENCİLER MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE

     Kazakistan’ın Talgar Yatılı Lisesi öğrencileri öğretmenleri ile beraber Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan’ı makamında ziyaret etti.
KAZAKİSTANLI ÖĞRENCİLER MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE

      Milli Eğitim Bakanlığı ile Dünya Ahıska Türkleri Derneği’nin imzaladığı protokol ile Kazakistan’ın Alma-Ata şehrinde açılan Talgar Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri kardeş okul kapsamında ilimiz Konyaaltı ilçesi Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi yöneticileri ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan’ı makamında ziyaret etti.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; Kazakistan’ın Alma-Ata şehri Talgar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin Konyaaltı İlçemiz Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisemizin kardeş okulu kapsamında ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek misafir öğrencilere ilimizi nasıl bulduklarını sordu. Öğrenciler ise Antalya ilinde bulunmaktan çok memnun olduklarını Antalya’yı çok sevdiklerini ve kendilerini misafir eden ailelerin çok ilgi gösterdiklerini dile getirerek teşekkür ettiler.

 

     Ziyaret kapsamında Kazakistanlı öğretmen ve öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan’a  Kazakistan’ın yöresel kıyafeti olan “Çapan” hediye ettiler. Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ise Kazakistanlı öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile ziyaret sona erdi.

 

11-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-2017

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.