ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZDEN BİLİME KATKI.

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZDEN BİLİME KATKI.

 

Antalya BİLSEM,  Kepez İlçesi Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu ve Kepez İlçesi ATSO Güzel Sanatlar Lisesinden  Doğada Bilim Sanat Eğitimi alan öğrencilerimizce hazırlanan  Beydağları Sahil Milli Parkının Florası, Faunası ve Likenleri  kitabı ile Türkiye’de ilk kez lise öğrencilerine yönelik  Bilim Sanat ürünlerinin yer aldığı Hakemli Bilim Armonisi dergisinin tanıtımı ve ödül töreni Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı.

Tanıtıma, Antalya Valimizin Eşleri Sevim Karaloğlu, Vali Yardımcımız Ali Taşkın Balaban, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan,Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlileri, Akademisyenler, İl Müftü Yardımcımız Osman Demirel ile Öğretmenler ve Öğrencilerimiz katıldı.

Tanıtım toplantısında, Beydağları Sahil Milli Parkının Florası, Faunası ve Likenleri ile  Hakemli Bilim Armonisi Dergisinde Makaleleri bulunan Öğrencilere ve Akademisyenlere Başarı Belgeleri,  Antalya Valimizin Eşleri Sevim Karaloğlu, Vali Yardımcımız Ali Taşkın Balaban, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan, Prof.Dr. Ramazan Süleyman Göktürk ve İl Müftü Yardımcımız Osman Demirel  tarafından verildi.

Belgelerin verilmesinin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan fotoğraf sergisi protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından gezildi.

 

MİLLİ PARKLARDAKİ BİYOLOJİK DEĞERLERİMİZİ BİLSEM NE OLUR?

Öğrencilerimizin çevrelerine duyarlı, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmeleri amacıyla “ Milli Parklardaki Biyolojik Değerlerimizi Bilsem Ne Olur? ” Projesi hazırlanmıştır.

Öğrencilerimizin en üretken oldukları lise döneminde hayal güçlerini ve bilimsel becerilerini birleştirerek ürün oluşturabilmeleri için Bilim ve Sanat faaliyetlerinin bir arada yürütüldüğü bir eğitim programı yapılmıştır.

Eğitim kampında 16 öğretmen, 9 öğretim üyesi görev almıştır;   Antalya BİLSEM,  Kepez İlçesi Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu ve Kepez İlçesi ATSO Güzel Sanatlar Lisesinden  17 öğrenciye doğada Bilim ve Sanat eğitimi verilmiştir. Kamp sonrasında Beydağları Sahil Milli Parkı’nın Biyoçeşitliliği öğrencilerimizin katkılarıyla uzmanlar eşliğinde çıkartılmış ve Beydağları Sahil Milli Parkının Florası, Faunası ve Likenleri adıyla kitap olarak  yayınlanmıştır.

Ayrıca öğrencilerimiz bilimsel süreçle tanıştırılarak Türkiye’de ilk kez lise öğrencilerine yönelik  Bilim Sanat ürünlerinin yer aldığı Hakemli Bilim Armonisi dergimiz TÜBİTAK DERGİ PARK bünyesinde yayınlanmıştır. Derginin Yayın Kurulu ve Bilim Kurulunda birçok üniversiteden öğretim üyeleri yer almıştır.  

Bu tür çalışmalar ( Biyoçeşitlilik Araştırmaları – Makale )  Üniversite Öğretim Üyelerince yapılmaktadır. Fakat Bilim Armonisi Dergisinde  yer alan Makaleler Lise öğrencileri tarafından kaleme alınmıştır.

Beydağları Sahil Milli Parkının Florası, Faunası ve Likenleri adıyla yayınlanan kitap lise öğrencilerimizin katkıları ile çıkarılmıştır.

 

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201807-12-2018

 

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.