ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE ANTALYA OKÇULAR TEKKESİ DERNEĞİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

    Antalya Okçular Tekkesi Derneği ile Müdürlüğümüz arasında kültürel mirasın önemi ve korunması konusunda geleneksel Türk okçuluğu, atlı okçuluk, atlı cirit, güreş, binicilik, kemankeşlik sporların tanıtmak, teknikleri öğretip yaygınlaştırmak amacıyla protokol imzalanmıştır.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE ANTALYA OKÇULAR TEKKESİ DERNEĞİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

Protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ,Antalya Okçular Derneği Tekkesi Başkanı Durmuş Ali Ülkü ve yönetim kurulu üyesi Kadir Sarıcalar katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Antalya Okçular Tekkesi Derneği Başkanı Durmuş Ali Ülkü; “ Atalarımızdan bizlere miras kalan geleneksel Türk okçuluğu, atlı okçuluk, atlı cirit, güreş, binicilik ve kemankeşlik sporlarını öğrencilerimize tanıtmak, teknikleri öğretip yaygınlaştırmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bu sporları öğrencilerimize sevdirerek tanıtmak, kültür mirasımızı ileri ki nesillere aktarılmasını ve bu sporların unutulmamasını sağlayacaktır. Bu imkanı verdikleri için başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan; “ Eğitimci olarak bizler öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra milli – manevi duyguları güçlü, vatanını milletini seven bireyler olarak yetiştirme gayretindeyiz. Atalarımızın yapmış olduğu sporların tanıtılıp yaygınlaştırılmasında bu işbirliğinin büyük katkı sağlayacağı inancındayım. Antalya Okçular Tekkesi Derneğinin katkısıyla da öğrencilerimiz bu sporları tamamen ücretsiz olarak öğrenme ve geliştirme şansı bulacaklardır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarakta protokol doğrultusunda gerekli olan tüm çalışmaları yapacağız.” Dedi.

 

 

 16-02-201716-02-2017

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.