ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZLE ORBİT TIP MERKEZİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

Müdürlüğümüz ve Orbit Tıp Merkezi arasında ‘’1.sınıf öğrencilerimizin göz bozukluklarının erken teşhis ve tedaviyle ortadan kaldırılması’’ amacıyla protokol imzalandı.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZLE ORBİT TIP MERKEZİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

Müdürlüğümüzün toplantı salonunda gerçekleşen protokol imza törenine Orbit Tıp Merkezi Genel Müdürü Özgür Şen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ve her iki kurumdan yetkililer katıldı.

İmza töreninde konuşan Orbit Tıp Merkezi Genel Müdürü Özgür Şen: “ İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle  yapmış olduğumuz protokol sayesinde Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde bulunan resmi okullarının Birinci sınıf öğrencilerinin  görme bozukluklarını tespite yönelik bir çalışma yapacağız1.sınıf öğrencilerine merkezimizce, okullarında modern cihazlarla göz taraması yaparak, göz kusuru olan öğrencilerimizden maddi imkanı yetersiz olanların tedavisi ve gözlük temini Orbit Tıp Merkezi tarafından gerçekleştirilecektir Ayrıca tedavilerini gerçekleştirdiğimiz her öğrenci için Milli Eğitim Müdürlüğünün uygun gördüğü bir yere fidan dikimini gerçekleştirip, her öğrencimiz için Göz Sertifikası da düzenleyeceğiz. Öğrencilerimize yararlı olma şansını bize tanıyan başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan protokol imza töreninde yapmış olduğu konuşmasında; “Orbit Tıp Merkezi, eğitime desteğin her alanda olunabileceğini yapılan bu protokolle ispatlamış bulunmaktadır. Diğer kurum ve şahıslara da örnek olmasını temenni ettiğimiz bu protokol, bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Eğitime verdikleri desteklerinden dolayı Orbit Tıp Merkezi Genel Müdürü Özgür Şen’e ve merkez çalışanlarına teşekkür ederim. Bu protokolün şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

Yapılan protokolle beş merkez ilçemize öğrenim gören yaklaşık 12.000 1.sınıf öğrencisinin göz taraması Orbit Tıp Merkezi tarafından okullarında yapılarak, göz kusuru bulanan öğrencilerimizden  maddi imkanı yetersiz olanların tedavisi ve gözlük temini Orbit Tıp Merkezi tarafından gerçekleştirilecektir.

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.