ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUTLULUĞUN RESMİNİ ÇİZİYORUZ PROJESİ

Antalya Valiliği, Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlülüğü Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında, Çocuk ve Gençleri Koruma ve Destek Programı kapsamında ‘Mutluluğun Resmini Çiziyoruz’ proje protokolü imzalandı.
MUTLULUĞUN RESMİNİ ÇİZİYORUZ PROJESİ

Antalya Emniyet Müdürlüğü Uncalı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Münir Karaloğlu, Emniyet Müdürümüz Celal Uzunkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Abdullah Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan, İŞKUR İl Müdürü V. Mehmet Ali Erdem katıldı.

Antalya Valimiz Münir Karaloğlu protokol töreninde yapmış olduğu konuşmasında; ‘’Bunun şefkatli bir ele, vicdanlı bir gönülle ihtiyaç duyulduğunu, kurumların birleşerek ortaya güzel bir proje çıkardığını, kültür ve medeniyet olarak bizim Peygamberimiz 1400 yıl önce mutluluğun resmini çizmiş ve insanlığın duvarına asmıştır. Mutluğun resmini bulmak için çok da zorlamaya gerek yok. Bunun için insanlar kendi köklerine, medeniyetine baktığı takdirde mutluğun resmini rahatlıkla görebilir’’ dedi.

 

Proje ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı yurtlar ve sevgi evlerinde devlet koruması altında olan gençlerimiz, yurtlardan ayrılma aşamasında olan gençlerimiz, yurttan ayrılıp kamuda istihdam edilen gençlerimizin sosyal yaşama uyum sağlayabilmelerine yardımcı olmak, suç ve suç örgütlerinden uzak kalıp suç mağduru olmalarının engellenmesi, sosyal ve kültürel hayata adaptasyonlarını kolaylaştırmak, milli birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirmek, projeye dahil olan kurumlarımızdan öncelikle yetiştirme yurtlarından ayrılarak çalışma hayatına dahil olmuş rol model olacak başarılı ve örnek kişilerin tanıştırılarak rol model etkinlikleri ile gençlerimizin topluma kazandırılması ve hayata daha iyi hazırlanmalarını sağlaması amaçlanmaktadır.

 

22-11-201622-11-201622-11-201622-11-2016

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No 59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.