ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ROTAMIZ STEM" PROJESİ OKULLARA TANITILDIAntalya Valiliği himayesinde Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan "ROTAMIZ STEM" projesi, Antalya İl Millî Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantı ile projenin uygulanacağı okullara tanıtıldı.

Toplantıya Antalya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz'un yanı sıra, il millî eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Antalya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz; STEM eğitim yaklaşımının müfredata entegre edilerek sınıf ortamında bu modelin uygulanmasının projenin öncelikli hedefi olduğunu belirtirken sözlerine şöyle devam etti: " Çağın bütün projelerinde olduğu gibi bu projeyi de önemsiyor ve destekliyoruz. Eğitim camiası olarak esas meselemiz, daha iyi bir nesil yetiştirmektir. Öğrencilerimizin problemler karşısında yaratıcı çözümler üreten, değişimlere uyum sağlayan, iletişim becerileri güçlü, donanımlı ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmeleri önceliğimizdir. Bu doğrultuda, Antalya Valiliğimiz tarafından 19 ilçemizde seçilen pilot okullarımızda ROTAMIZ STEM projesini başlatmış bulunmaktayız. Proje kapsamında öğretmen eğitimleri ile birlikte okullarda uygun öğretim alanlarını oluşturmak ve mümkün olduğu kadar fazla öğrencimizin bu alanlardan yararlanmasını istemekteyiz. İstediğimiz hedeflere siz değerli öğretmenlerimizle birlikte ulaşacağımıza inanıyorum."

Proje Koordinatörümüz Sayın Figen Ertuğrul'un Antalya'da 19 ilçede, toplam 100 pilot okulda 846 öğretmen ve 21646 öğrenci ile yürütülecek projenin ayrıntılarını katılımcılarla paylaşmasının ardından toplantı sona erdi.

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.