ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SURİYELİ ÖĞRENCİLERE TÜRKÇEYİ YABANCI DİL OLARAK ÖĞRETECEK ÖĞRETMENLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu  Projesi kapsamında Türkçenin yabancı dil olarak öğretimine yönelik uyum kursunu tamamlayan öğretmenler sertifikalarını alarak sözleşmelerini imzaladılar.
SURİYELİ ÖĞRENCİLERE TÜRKÇEYİ YABANCI  DİL  OLARAK ÖĞRETECEK ÖĞRETMENLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

İlimiz Kemer İlçesinde düzenlenen iki haftalık Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimine Yönelik Uyum Kursunu tamamlayan öğretmen adayları Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Ali Rıza Altunel’in katıldığı törenle sertifikalarını alarak sözleşmelerini imzaladılar.

Kursun kapanış töreninde konuşan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Ali Rıza Altunel; ülkemizde 850 bin civarında  aileleri ile birlikte  göç ederek ülkemize sığınan Suriyeli göçmen öğrenci mevcut bunların 490 binini eğitim sistemimize dahil ettik, aldığınız bu eğitim sayesinde de  Suriyeli Öğrencilere Türkçeyi  yabancı dil olarak öğreterek,  Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunu sağlayacaksınız. Göreviniz zor ve meşakkatli, çünkü görev yerlerinize ulaştığınızda yüzleri pırıl pırıl birçok öğrenci ile karşılaşacaksınız ama unutmayın ki öğrenciler buraya ulaşıncaya kadar çok büyük mağduriyetler ve sıkıntılar yaşadılar. Bu farkındalıkla görevinizi  en iyi şekilde yapacağınıza yürekten inanıyorum diyerek kursun düzenlenmesi aşamasında büyük gayretler gösteren Bakanlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti. 

Tören, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Ali Rıza Altunel’in kursiyerlere sertifikalarını vermesiyle son buldu.

 

 


02-12-201602-12-201602-12-2016

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.