ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
TÜRKÇE SÖZ VARLIĞI GELİŞTİRME PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI.
Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığımız tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin (2-12. sınıf) üretici (yazma) dil becerisine dayalı olarak söz varlığını tespit etmek ve öğrenci derlemi oluşturmak amacıyla Türkçe Söz Varlığı Projesi başlatılmıştır. Proje sonunda Türkçe söz varlığı ile ilgili araştırmalar yapmak isteyen yönetici, öğretmen, ebeveyn ve araştırmacıların hizmetine sunulacak bir derlem oluşturulması planlanmaktadır. Projenin pilot uygulaması için Türkiye genelinde 26 (yirmi altı) il belirlenmiştir. Antalya da bu 26 pilot il içerisinde yer almaktadır. Türkçe Söz Varlığı Projesinin ilimiz okullarında sağlıklı olarak uygulanabilmesi için projenin İl Koordinatörü Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Mazhar BAL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet KARAKAŞ, Ar-Ge Birimi Öğretmenleri Zuhal ÖZBAY ve Sema AYKUŞ ile toplantı düzenlemiştir. Toplantı kararları doğrultusunda ilimiz genelinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde resmi ve özel okullarımızdan yaklaşık 10 bin öğrencimiz proje kapsamına alınmıştır.![TÜRKÇE SÖZ VARLIĞI GELİŞTİRME PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI.](/meb_iys_dosyalar/2020_02/20163811_indir_2.jpg)