ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

TÜRKİYE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

 

 

 

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan Başkanlığında Türkiye Bağımlılıkla Mücadele planlama toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şubesi Müdür Yardımcısı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü, Hizmetiçi Eğitim Şube Müdürü, Antalya Yeşilay Şube Başkan Yardımcısı ve TBM formatörleri katıldı.

 Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında 03.01.2014 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde rehber öğretmenler aracılığı ile okullarda uygulanmak üzere Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Programı kapsamında eğitim modülleri geliştirilmiş ve 11 milyon öğrenci ve 2 milyon veliye ulaşılmıştır.

Toplantıda, İlimizde TBM formatörlerinin açacağı uygulayıcı eğitimler ile ihtiyaç duyulan okullarda uygulayıcı öğretmen yetiştirilmesi, TBM çalışmalarının koordine edilmesi, koordinatörler ve uygulayıcı öğretmenler tarafından TBM eğitimlerinin yaygınlaştırılması ve daha fazla bireye ulaşılması konuları planlanarak uygulama adımları belirlendi.

 

 

31-12-201931-12-2019

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.