ANTALYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ MAHALLE İLKOKULU BAHÇESİNE YAPILACAK OLAN 24 DERSLİKLİ OKULUN TEMELİ ATILDI

Kepez İlçesi Yeni Mahalle İlkokulu Bahçesine Kepez Belediyesi Müteahhitler Derneği ve  Hayırsever Bolat Yıldırım arasında yapılan işbirliği protokolu kapsamında 24 Derslikli okul binasının  temeli törenle atıldı.
YENİ MAHALLE İLKOKULU BAHÇESİNE  YAPILACAK OLAN 24 DERSLİKLİ OKULUN TEMELİ ATILDI

 

Temel atma törenine Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan, Müteahhitler Derneği Başkanı Süleyman Akbıyık, Hayırsever Bolat Yıldırım ile Sivil Toplum Kuruluşu yetkilileri, Öğretmenler , Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende Konuşan Hayırsever Bolat Yıldırım;  “Antalya Eğitimine verecekleri katkıdan dolayı mutluk duyduklarını belirterek okulun yaptırılmasında kendilerini teşvik eden ve yüreklendiren başta Kepez Belediye Başkanımız   Hakan Tütüncü,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan törende yaptığı konuşmasında; “ Müteahhitler Derneği ve  Hayırsever Bolat Yıldırım’ım Yeni Mahalle İlkokulu Bahçesine 24 Derslikli Okul Binası yaptıracak olmaları Eğitimde,  Devlet  ve Vatandaş işbirliğinin en önemli göstergesidir. Hayırseverlerimiz, Eğitime yaptıkları  yatırımın büyüyerek halkımıza ve kendilerine geri döneceğinin  bilincindedir. Bu bilinçledir ki Antalya’da hayırsever katkısı büyüktür ve hızla daha da büyümektedir. Hedefimiz olan tekli eğitime geçişte burada atacağımız temelin önemi daha da anlam taşımaktadır. Bu vesileyle başta Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü olmak üzere  Müteahhitler Derneği Başkanımız Süleyman Akbıyık  ve  Hayırsever Bolat Yıldırım’a Eğitime yaptıkları destekten dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptığı konuşmasında; Kepez İlçesinin Antalya’nın en çok göç alan bölgesi olduğunu , bu göç dalgasıyla Eğitim için yeni okullar yapılması gerektiğini , vatandaşlarımızın ve devletimizin katkısıyla da Bina ve derslik ihtiyaçlarının hızla karşılandığını belirti.

 

Konuşmalarının ardından;  protokol üyelerinin dualar eşliğinde inşaata harç dökümünü gerçekleştirmesi ve inşaat alanını gezerek yetkililerden bilgi almasıyla temel atma töreni son buldu. 

 

17-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-2017 17-05-201717-05-2017

Soğuksu Mah. Hamidiye Cad. No59 07030 Muratpaşa / Antalya - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.